Himalaya: Listen. Learn. Grow.

4.8K Ratings
Open In App
title

Ankara Rüzgarı

Ahval

Followers
Plays
Ankara Rüzgarı
12 MINJUN 15
Play Episode
Comments
title

Details

Türkiye gündemini Ankara Rüzgârı’nda değerlendiren Zülfikar Doğan HDP tarafından 15 Haziran’da Hakkari ve Edirne’den ve farklı illerden Ankara’ya başlatılacak Darbeye karşı Demokrasi ve Adalet Yürüyüşü öncesinde il valiliklerinin art arda kente giriş-çıkış yasakları getirerek yürüyüşü engelleme yoluna gittiklerini anlattı.

Valiliklerin giriş-çıkış yasaklarını korona salgını gerekçesine dayandırdıkların dile getirerek şu ana kadar Edirne, Tekirdağ, Mersin, Adana’nın da aralarında olduğu 9 şehirde yasak geldiğine dikkat çekiyor. Cezaevindeki HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş herkese siyasi ayrım gözetmeksizin yürüyüşe destek vermeleri çağrısında bulunurken bunun sadece bir demokrasi talebi olduğunu ifade etti. Diğer yandan Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a twitter üzerinden cinsel içerikli saldırıda bulunulmasına ise tüm siyasi partilerden tepki geldi. Adalet Bakanı paylaşımı yapan kişinin gözaltına alındığını açıklarken Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu da Başak Demirtaş’a telefon açarak dayanışma mesajı verdi.

Siyasette iktidarın Ayasofya’nın ibadete açılması gündemini canlı tutmaya çalıştığını kaydeden Doğan, MHP Lideri Bahçeli’nin yaptığı açıklamada yine CHP’yi hedef alarak Yunanistan ile paralel politika izlemekle suçladığını Ayasofyayı “kılıç artığı” olarak nitelendirdiğini belirtiyor.